Wednesday 15th September 2021

    चलचित्र निर्देशक सुमन दाहालसहित विभिन्न व्यक्तिहरु सम्मानित    महिला चेम्बरकी सल्लाहकार निलम ताम्राकार बागमती प्रदेश नीति तथा योजना आयोगको सदस्य नियुक्त    काभ्रे प्रेस डट कम को तिज फोटो प्रतियोगितामा बिजेता बनिन् सुमित्रा सत्याल    क्योकुशिन–सेईसिन काईकान कराँते संघको २ नं. प्रदेश कमिटी गठन    साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेशन लिमिटेडको ५९ औ वार्षिकोत्सव समारोह सम्पन्न

तेश्रो नेपाल कल्चरल फिल्म फेष्टिवको मनोनयन सार्वजानिक

Sunday, August 1, 2021 National Power

काडमाण्डौ – नेपाल कल्चरल अन्तराष्ट्रिय फिल्म फेष्टिवलको तेश्रो संस्करणको मनोनयन सार्वजानिक भएको छ । नेपाल कल्चरल तथा फिल्म सेन्टरले आयोजना गरेको अन्तराष्ट्रिय फिल्म फेष्टिवलमा ५० भन्दा वढि देशका चलचित्रहरुको सहभागिता रहेको थियो । आयोजक समितिका अध्यक्ष सन्तोष सुवेदीका अनुसार राष्ट्रिय र अन्तराष्ट्रिय भाषा अन्तर्गत विभिन्न १४ विधामा १०६ वटा भन्दा वढी चलचित्रहरुको सहभागिता रहेको वताएका छन् । कोभिड १९का कारणले मनोनयनमा परेका चलचित्रहरुलाई मनोनयनको प्रमाण पत्र वितरण गर्न कठिनाई परेको आयोजकले वताएका छन् । आयोजक समितिका अध्यक्ष सुवेदीका अनुसार कोभिडको त्राश कम भएमा हामी अगष्ट भित्रमै मनोनयनमा परेका हरुलाई एक कार्यक्रमको आयोजना गरी प्रमाण पत्र वितरण गर्नेछौ तर कोभिडले परिस्थिति सामान्य नभएमा कार्यक्रमको समापन भने आँउदो डिसेम्वर १ देखी ३ सम्म तोकिएको समयमै राजधानी काठमाण्डौमा सम्पन्न गर्ने वताए । नेपाल कल्चरल फिल्म फेष्टिवको मनोनयनमा परेका चलचित्रहरु :

National Short Films 
Feeta That Touches Nation -Prasun Sindhuliya
Samashya -Ganesh Rawal 
Jiudo Modo -Durga Badnur Karki
Innocent Soul -Til Thapa Magar
Chorkate -Krishna Bhanadri

Best National Documentary Films \ Directed By
Yauta Farak Katha (Prakash) -Ajay Adhikari Sushil
Chitrapuri Nagar -Rajeela shrestha
2097 Saal -Dipen Maharjan
A Nepali Short Film Guide To Festival -Sajal Lopchan

Best International Animation Films (ii Directed By
The Breath of Life -Anna Gerasimora United States
A Story of Strange Food – Lankangshi China
Sellection Process -Carka Pereira Spain
Wheel of Life -Tamara Maksi Movie Bosnia and Herzegovina
All My Friends are dead -Nils skapans Latvia
Rebirth of Venue -RobinNoorda Netherlands
The Deer -Nazar Gernamov Czech Republic
Critical Line -Vicent Spain A Visible Heart -Yu-Ting Chang Taiwan
Bodies that Fight -Catalina Ibanez Chile

Best National Cultural Films
Mela -Chia Yu Haung Atisarga. -Nipil
Sharma Dying Candle -Naresh Kumar KC
Phurba (The Nature Guy) -Yugal Pomo (Dhan Prasad)
Thim -yalamber khando

Best National Feature Films
Vismrit -Animesh sapkota
Dhulo -Pradhumna Mishra
Kuineto -Madhab raj Kharel
Kathaa 72 (The Story Of 72) -Akash Poudel
Tukil -Dev Jung Thapa

Best National Women Films
Siya -Mira Gurung
The Confusion; -Aashka Aryal
The Wait – Tosit Ghatane
Matri (Motherly) -Prashanna Mali
Indrayani -Darshan bir Shakya

Best National Children Films
A scare Crow -Rajesh Prasad khatri
Kalam -Prabin Kumar rawat
Priest -Til Thapa magar
A paper Plane -Diamond Uprety

Best National Environmental Films” Directed By
Say no to Plastik -Anu Khadka
The Winter Tap -Debin Rai
Zero -sabeer Churate

Best International Human Rights Films Directed By
Mannu Ramdas Kadavallu India
Ushiku -Tomas Ash lapan
Adaptaca -Nigma Gelu Lama Portugal
Women Acording to Men -Saeed Nouri Iran
Life without Food -Yana Belyaeva Ukrain
I though you were not going to wait for me -Franco Acosta Mexico
For You -Joaquin Gonzalez Peru
An Ordianary Day -Anas Zawahir Syria Arab Republic
Why wr are Unhappy in the Cities -Zhangang China
Salah -Yuksel Cilingr Belgium
Kum Gecesi -Alo Ergul Turky
Fire Of Teak Flame Of Chinar Kumar Chowdhury India

Best International Documentary Films Directed By
Women Warriors -Amy Anderssen U.S.A
Growing on Two Wheels -Bertrand Lemeunier Canada
Iwianch, the Devil Deer “-Jose Cardoso Ecuador
Antartica -Jivko Konstantinov Bulgaria
Earth is Home -Noomen Noomen Tunisia
Social Business a-mirul Arham France
The Romans -Maurice Micallef Malta
Hasina: A Daughter’s Tale -Pipul Khan Bangladesh
Remedium -Magdalena Juszezyk Poland
The khe sanh peace garden -Tinh Mahoney Viet Nam

Best International Feature Films Directed By
Sarita – Sergio Nasso Nepal
Market -Pradip Kurbah India
Text Message from the Universe -Richard James Allen Australia
Dithuniya Tsa Rona (Our Flower) -Jenny Lidkwe, Issac Leno Bostswana
Life -Sengedorj Janchivd Mongolia
Sennal -Jaikumar Sedhuram India
Blood and Romance -Deejay said Nigeria
Magamuni -Santh Kumar India
Hidden Dreams – Nngang Romanus Cameroon
Kapan -Philippe Talavera Namibia

Best International Short Films Directed By

Clown -Nando Rodrigus Brazil
The Talent – Elena Nodel Russian Federation
The Eve – Luca Machnich Italy
This Case & My Life – An A, Braunstein United States
Brothe Troll gudmund Helmsadal faroe Islands
Azer -Kemal Cipe Turky
Flour – Joanna Nelson Yenezuele Azer Kemal Cips Turky
31 Hours Claudi Mitcu Romania
Flour – Joanna Nelson Venezuela
Sorrow – Stefan Teofilovic ‘Serbia
Mein Naa Larhi -Akaif Mian Pakistan
The Legendary Huo yan – Lee, chine-Cheng Taiwan
The Secrets behind The Door -Stephanie Cooke Canada
A Letter to A.H Alvaro albino Brazil
Devil Mozhgan taraneh Iran

Best International Child Films Directed By
Samsara -Alex cantouris United Kingdom
Cracked -Mahmut tas Turky
The Funeral -Vashistha Pradhan India
Four Motherless Childrens Ralph Isenberg, Joe De La Fuente U.S.A
Clarita’s Universe Tomas Lipgot Argentina
Painting Mitra Raeesmoham Iran
Myrtle Over the Moon Jeremy Baker U.S.A
Karma Mohammadreza Mohammadi Iran
The Black Troels Hansen Denmark

Best International Women Films Directed By
The Silent Revolution – Giulia Yiero taly
They Go Gentle into the Night work -Soile Mottisenkangas Finland
Remind Me svolian Topoulou Renieris Greece
Just another Day – Praraya Shah India
Body Image -Jasmine Alexander United States
The women -Otgonzoring-Batchuluun Mongolia
Feminization – Angela Mard Lebanon
As the Wave Broke -Alexander Bekiou Germany
Trapped – Manal Khaled Egypt
The Choice Mansoureh Radfar Iran